Március végétől április végéig én nem vetek semmit, de még most sem késő a most ébrdeőknek elkezdeni a zöldségeskert létrehozását. Még mindíg el lehet kezdeni a veteményezést!!! (Ld.:1. pont)
Én tehát egyelőre nem vetek új magot, de napi feladatot jelent a jelenleg fejlődő növények szemmel tartása. Ahogy a szólás-mondás is tartja: a gazda szeme hízlalja a jószágot. Minden nap örömmel sétálok végig az ágyások mentén, és állapítom meg az új növekményeket. Szerencsére minden eddig elvetett zöldségem kikelt, így most újabb feladatok várnak rám.
1. Kapálás
Meg kellett ejtenem az első hosszabb lélegzetvételű kapálást, mivel a föld sajnos már eléggé megkeményedett a vetés óta, és jó néhány gaz is felütötte a fejét.
Legfárasztóbb feladat a krumpli kapálása. A szép kis halmok idővel lelapulnak, ezért újra fel kell halmoznunk a földet a krumpli felett.
2. Öntözés
Mifelénk kezd már túlzottan száraz lenni a talaj, ezért ha 1-2 napon belül nem esik csapadék, kénytlen leszek öntözni. Öntözésnél az a legjobb, ha közvetlenül palánta tövét éri víz, mert különben a gyomok újranövekedését is segíthetjük az öntözéssel.
3. Permezetés
Sajnos elkezdődnek, folytatódnak a permetezési munkálatok.
1-2 cm magas palántáimat kénytelen leszek permetezni, ha nem akarom, hogy károsodjanak. Károsodás jeleit fedeztem fel a paradicsom palántán is, ezért azt is permeteztem ma.
A paradicsom és paprika palántákon kívül permeteztem a karfiolt, a karalábét és a rózsát is. Ha ezeket nem permetezzük (kivéve a rózsát), akkor biztosak lehetünk abban, hogy növényünkből nem fog sok maradni.
A 2/b pontban olvashatunk a gyümölcsfák permetezéséről. Ne felejtkezzünk el az egres (köszméte) permetezéséről, mert azt a lisztharmat szereti megtámadni. Az elmúlt 2 évben én így jártam, de idén nagyon oda fogok figyelni.